Windykacja należności - Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Inowrocław i inne miasta regionu

Windykacja należności to specjalność prawników Vesta24 - zapewniamy ją w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Inowrocławiu, Grudziądzu i innych miastach województwa kujawsko-pomorskiego. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam opracować własny model obsługi spraw dotyczących wierzytelności.

Windykacje w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku - tak pomaga Vesta24

  • Windykacja przedsądowa. Obejmuje ona m.in. komunikację bezpośrednią z dłużnikiem. Zapewniamy również monity dotyczące płatności, wezwania do zapłaty sporządzane przez radców prawnych, uświadomienie dłużnika co do kosztów związanych z postępowaniem windykacyjnym, mediacje i próby ugodowe. Wszystko odbywa się z zastosowaniem wypracowanych przez Vestę metod. Naszym powodem do dumy jest fakt, że ok. 70% spraw kończymy polubownie.
  • Etap sądowy. Vesta24 zapewnia reprezentację procesową przez profesjonalnych pełnomocników we wszystkich instancjach i postępowaniach pobocznych (np. zażaleniowe, zabezpieczające, klauzulowe).
  • Etap egzekucyjny. To współpraca ze sprawdzonymi komornikami, pomoc w precyzyjnym ustaleniu majątku dłużnika oraz reprezentacja wierzyciela w postępowaniu egzekucyjnym.
  • Prewencja windykacyjna. Obejmuje opracowywanie procedur monitoringu płatności (wg naszego doświadczenia możliwy jest spadek nieterminowych płatności o min. 60%), pieczęć prewencyjna (informacja dla kontrahenta, że faktury objęte są ochroną Vesta24), usługa monitoringu bieżących należności, przygotowywanie umów zabezpieczających interesy klienta w przyszłych transakcjach
Działamy w oparciu o autorskie metody, z poszanowaniem drugiej strony i wysoką kulturą osobista - to nas wyróżnia w branży windykacyjnej.

Wiemy, jak odzyskać Twoje pieniądze

Dłużnik - niestety - "przyzwyczaja się" do długu. Traktuje go jako naturalny stan rzeczy.  Niewłaściwie prowadzone działania dotyczące płatności mogą spowodować, że dłużnik zaczyna na swój sposób lekceważyć wierzyciela. Wiemy jak temu skutecznie zapobiec. Czy wiesz, że postępowanie windykacyjne na etapie polubownym może być prowadzone na koszt dłużnika? Po analizie Twojej sprawy będziemy w stanie ocenić, czy będziesz mógł obciążyć dłużnika takimi kosztami - zgodnie z prawem.

Doświadczenie Vesta24 w windykacji

Tylko w ciągu dwóch ostatnich lat skutecznie zadbaliśmy o interesy naszych Klientów z Torunia, Bydgoszczy i innych miast kujawsko-pomorskiego. 
  • wygrana i wyegzekwowana kwota blisko 213 tys. zł z umowy o roboty budowlane na rzecz podwykonawcy,
  • wygrana i wyegzekwowana od generalnego wykonawcy i inwestora kwota ponad 240 tys zł z tytułu prac budowlanych
  • ponad 315 tys. zł prawomocnie zasądzone w wyniku odstąpienia od umowy sprzedaży (zwrot ceny i odszkodowanie),
  • ponad 147 tys. zł prawomocnie zasądzone z tytułu prac budowlanych na rzecz podwykonawcy
  • szereg ugód, jakie zostały zrealizowane przez dłużników.
W toku mamy obecnie sprawy m.in. o ponad 300 tys zł o obniżenie ceny sprzedaży (wady rzeczy sprzedanej), o ponad 112 tys. o rozliczenie prac budowlanych w związku z odstąpieniem od umowy, o 120 tys. zł o zwrot kaucji z umowy i wiele innych. Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!